Истражете ги новите модерни плочки

 • 100% полиестер Супер меко руно Velboa 200gsm кристално кадифена ткаенина за перница за вратот/меки играчки/комплет постелнина

  100% полиестер супер меко руно Velboa 200gsm ...

  Кадифето најдобро се опишува како ткаенина која има подигнато предиво низ целата површина на текстилот со меко, кадифено чувство и изглед.Кадифениот куп, или подигнатите влакна, обично ја галат вашата рака при допирање на текстилот.Има причина зошто кадифената ткаенина е толку популарна во сите места во светот - затоа што е мека, мазна, топла и луксузна.Со историја што датира од 14 век, кадифето отсекогаш било популарно - особено во неговите најтрадиционални форми.Тие облици честопати биле направени од чиста свила, што ги правело исклучително вредни и многу посакувани по Патот на свилата.Во тоа време се сметаше за една од најценетите ткаенини во светот и често се поврзуваше со чисто кралско семејство.

 • Warp плетена 100% полиестер во различни бои Опционална кадифена постава ткаенина за поставата на кацигата

  Искривување плетено 100% полиестер во различни бои, оптио...

  Кадифената ткаенина прифаќа висококвалитетен превез.Суровините се главно 80% памук и 20% полиестер, 20% памук и 80% памук, 65t% и 35C%, и памук од бамбусови влакна.

  Организациската структура на кадифето е обично плетено фротир, кое може да се подели на мелено предиво и фротир.Често се прави од различни суровини како што се памук, дупчица, вискозна свила, полиестер и најлон.Според различни намени, различни суровини може да се користат за ткаење.

 • Пакување ролни со прилагодена големина Вештачка кожа обложена со PU, отпорна на абење

  Прилагодена големина на пакување ролни PU отпорни на абење ...

  Вештачката кожа е изработена од пенлив или обложен ПВЦ и Пу со различни формули врз основа на текстилна или неткаена ткаенина.Може да се обработи според барањата за различна јачина, боја, сјај и модел.

  Има карактеристики на широк спектар на дизајни и бои, добри водоотпорни перформанси, уредни рабови, висока стапка на искористеност и релативно евтина цена во споредба со кожата, но чувството за рака и еластичноста на повеќето вештачка кожа не може да го достигне ефектот на кожата.Во неговиот надолжен дел, можете да видите фини дупки од меурчиња, основа од ткаенина или површински филм и суви влакна направени од човекот.

 • Плетена ткаенина за обоена костими за капење во цврста боја од најлон спандекс

  Најлонски спандекс ребра со цврста боја обоени костими за капење...

  Најлонската спандекс ткаенина има одлична отпорност на абење.Не е лесно да се оштети и да се пере откако ќе се направи облека.Најлонската спандекс ткаенина нема да се собира при нормално носење и перење.Второ, еластичноста на најлонот е подобра од онаа на полиестерот, рангирана на прво место во синтетичките влакна, кои можат да се користат во производството на костими за капење.Самата најлонска спандекс ткаенина има добра апсорпција на влага, така што облеката ќе има добра удобност при носењето и нема да има чувство на загушување.Некои планинарски алишта и спортска облека се направени од најлонски ткаенини.

 • Огноотпорна 40% памучна мрежеста ткаенина за птичји очи за спортска облека

  Огноотпорна 40% памучна мрежа за птичји очи Interlo...

  Карактеристиките на лицето крпа, двострана крпа е исто така наречена памучна вата крпа (англиски спојување), исто така познат како двојно ребро.Вообичаено, најчестиот џемпер и долна облека од памучна вата се направени од ваков вид ткаенина.Тоа е еден вид плетена ткаенина.Од двете страни на ткаенината се гледа само предниот калем.Ткаенината е мека и густа со добра странична еластичност, која е погодна за изработка на памучен џемпер, долна облека и спортска облека.

Апликација за производ

 • Апликација
 • Апликација
 • Апликација
 • Апликација

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ЗА НАШАТА КОМПАНИЈА

Zhenjiang Herui Business Bridge Imp&Exp Co., Ltd., лоцирана во градот Данјанг, Женџијанг, провинцијата Џиангсу, е извозно ориентирано претпријатие кое интегрира производство / преработка / извоз.Производствената дејност за увоз и извоз на текстил, облека и лесни индустриски производи е еден од главните бизниси на компанијата.

Тука сме и ние